تاریخ درج خبر: چهارشنبه ٤ مرداد ١٣٩٦

3 اثر جدید مرکز تخصصی نماز، روانه چاپ شد

 

 

مدیر واحد پژوهش و تولید مرکز تخصصی نماز عنوان کرد: کتاب «نماز باورِ نمازیاور» کتابی ویژه یاوران نماز است که بخشی از آن درباره خود نماز توضیحاتی داده و بخش دیگر آن این است که در محیط‌های مختلف، یاوران نماز چه کارهایی برای ترویج نماز می‌توانند انجام دهند برای همین در ورود مطلب، مخاطب را یاور نماز قرار داده‌ایم و گفته‌ایم یاور نماز در اخلاق و رفتارش با دیگران و در نماز خود چگونه باید باشد. چرا که یاور نماز فقط این نیست که نماز خود را بخواند بلکه بر اساس آیات و روایات، یاور نماز بایستی مشخصاتی داشته باشد که در این کتاب به آنها اشاره شده است.

وی ابراز داشت: کتاب «مدیریت اقامه نماز در مدرسه» کتابی است برای طرح مبین، مخاطب این کتاب در درجه اول، مدیران مدارس هستند چون روش‌های اقامه نماز را در مدارس بیان کرده‌، برای مدیران، مبلغان و مربیانی که می‌خواهند کار فرهنگی در مدارس انجام دهند مناسب است.

فیاضی ادامه داد: در فصل سوم این کتاب پرسش‌های پرتکرار دانش‌آموزان جمع‌آوری شده و آنها را با نظرسنجی از کارشناسان پاسخ داده‌ایم که مربیان با مطالعه این پاسخ‌ها بر اساس فضایی که در آن حضور دارند پاسخگوی دانش‌آموزان خواهند بود.

وی گفت: کتاب «گل‌های بهشتی» برای مربیان مهدکودک است طرح این کتاب در ستاد اقامه نماز به عنوان طرح نیک؛ نمازیاوران کوچک» با کمک بهزیستی برای مربیان مهدکودک تهیه شده است طرح نیک، طرحی است که در آن دوره‌هایی برای مربیان مهدکودک گذاشته می‌شود و روش‌ها، اصول دعوت و انس کودکان و خردسالان به نماز گفته شده است چون در این سن نماز بر کودکان واجب نیست، بحث از دعوت رسمی به نماز نیست بلکه چگونه می‌تواند مقدمه‌ای باشد برای اینکه بچه‌ها با نماز انس بگیرند.

مدیر واحد پژوهش و تولید مرکز تخصصی نماز تصریح کرد: از آنجایی که سعی کردیم کتاب کاربردی باشد در فصل اول کتاب، اصول و مبانی و بایدهایی که یک مربی باید بداند را گفته‌ایم اما در بخش دوم که قسمت بیشتری از کتاب را شامل می‌شود، قصه، شعر، بازی با محوریت معارف نماز در قالب‌ها و شکل‌های مختلف بیان شده است و از آنجا که به دنبال این بودیم تا کتاب «گل‌های بهشتی» جذابیت بیشتری داشته باشد به صورت چهار رنگ چاپ شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این سه کتاب می‌توانند با انتشارات ستاد اقامه نماز با شماره تلفن: 02188991068 تماس بگیرند.

 


خروج
تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ستاد اقامه نماز می باشد