تاریخ درج خبر: دوشنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٥

53 امین شماره "پیام محراب" ویژه پاییز 95 منتشر شد/ 10 سخنرانی مهم دهه اول محرم ویژه ائمه جماعات

 

 

53 امین شماره "پیام محراب" ویژه پاییز 95 منتشر شد/ 10 سخنرانی مهم دهه اول محرم ویژه ائمه جماعات

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، حسين سروقامت، مدیر فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: 53 امین شماره "پیام محراب" ویژه پاییز 95 (مهر و آبان ماه 95) به همت اداره نماز و ائمه جماعات مدیریت فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاه ها منتشر شد.

وی افزود : این شماره از پیام محراب شامل 120 صفحه مطالب متنوع فرهنگی در باب فعالیت های ائمه جماعات و مناسبت های مربوط به ماه های مهر و آبان سال جاری است که در قطعی متفاوت و بزرگتر از شماره های گذشته منتشر شده است چرا که در این شماره سعی شده مطالب کاملتریمربوط به مناسبت های مهم هر هفته از دو ماه مهر و آبان استخراج شود و نیز تلاش شده است مسائل مربوط به احکام ، اخلاق و تفسیر مناسب با هر یک از مناسبت های هفته تهیه شود.

سروقامت تأکید کرد: عموم مطالب درج شده در این شماره از پیام محراب تحلیلی است و تلاش شده است مطالب به صورت تولیدی و یا بازنویسی شده باشد.

وی گفت: به دلیل قرار گرفتن ماه محرم در مهر ماه امسال در این شماره 10 سخنرانی مهم ویژه دهه اول محرم برای ائمه جماعات دانشگاه ها تهیه و تدوین شده است که در این 10 سخنرانی به 5 موضوع به صورت ویژه پرداخته شده است.

مدیر فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاه ها افزود: انگیزه سازی، اقناع اندیشه، پرورش احساس، رفتار سازی و ذکر مصیبت پنج موضوعی است که برای محرم به آن پرداخته شده است.

وی افزود:ما در این 10 سخنرانی به دنبال این هستیم با تو جه به مخاطب دانشگاهی و انگیزه های مختلف آنها، از لحاظ اندیشه ای اقناع شوند و چون قشر دانشجو جوان هستند، احساسات آنها به شکل درستی پرورش یابد.

سروقامت گفت: همچنین قشر دانشگاهی و جوان نیاز به الگو دارد و لذا ما در این سخنرانی ها سعی کرده ایم الگویی برای رفتار سازی آنها تهیه کنیم و نیز هر روز دهه اول محرم یک روزه برای مخاطبین در نظر گرفته شده است.

وی افزود: این ها خصوصیات این شماره از "پیام محراب" است که توسط دبیرخانه ستاد عالی اقامه نماز در دانشگاه ها مستقر در نهاد رهبری در دانشگاه ها تولید، چاپ و توزیع شده است.

مدیر فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاه ها خاطر نشان کرد: منبرهای محرم درج شده در "پیام محراب " از منابع معتبر شیعه و اهل سنت تهیه شده و از مراکزی همچون "امیر بیان" در تهیه این محصولات استفاده شده است. همچنین تلاش شده است از منابع مختلفی چون قرآن کریم، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و کلام بزرگان در این کتابچه مورد استفاده قرار گیرد.

وی تأکید کرد: یکی از ویژگی های این شماره این است که نکاتی وجود دارد که اطلاع دانشجویان از آن ضروری به نظر می رسد؛ به عنوان مثال در 4 آبان ماه اعتراض و افشاگری امام خمینی (ره) نسبت به کاپیتولاسیون وجود دارد و در این شماره نسبت به این موضع امام (ره) اشاراتی شده است.

وی افزود: مطالبی در خصوص اخلاق مانند سبک زندگی قرآنی، مباحث مربوط به دوست یابی و ... نیز وجود دارد که در این شماره به ان اشاره شده است.

مدیر فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاه ها گفت: کتابچه "پیام محراب" برای همه روحانیون ، ائمه جماعات و اهل منبر قابل استفاده است و علاقه مندان می توانند جهت دریافت فایل PDF با مراجعه به سامانه ستاد عالی اقامه نماز در دانشگاه ها به ادرس salat.nahad.ir فایل این شماره از "پیام محراب " را دریافت نمایند.

 

وی تأکید کرد: پس از این در نظر داریم طی کانالی هم نسخ مجازی را در فضای مجازی قرار داده و هم کتابچه منتشر یافته را در اختیار دانشگاهیان و اهل منبر قرار دهیم .

 


خروج
تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ستاد اقامه نماز می باشد